Firma AS to ratunek dla Twoich okien i drzwi!

Ratunek przed poważniejszymi kosztami.

Oferujemy profesjonalne usługi serwisowe, gwarancyjne, a także pogwarancyjne stolarki okiennej i drzwiowej, zarówno aluminiowej jak i PCV wszystkich producentów. Wykonujemy jej wszelkie naprawy a w szczególności renowację, regulację, uszczelnianie, różnego rodzaju przeróbki, montaż dodatkowego wyposażenia oraz okresową konserwację i przeglądy.

Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, firm, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych, instytucji użytku publicznego, firm budowlanych, firm deweloperskich, obiektów zabytkowych, producentów okien i drzwi.


Najczęstsze pytania i odpowiedzi

1Dlaczego czasem powstaje pleśń lub grzyb wokół okien?
W przypadku nieprawidłowej wentylacji pomieszczenia, wilgoć zawarta w powietrzu osadzać się może na zimnych ścianach (bardzo często pod oknami lub w miejscu styku okna ze ścianą). Stałe zawilgocenie ścian, murów będzie w związku z tym prowadzić do powstawania grzybów i pleśni. Okna PVC w porównaniu do starych okien drewnianych są bardzo szczelne, dlatego należy stosować odpowiednie rozszczelnienie np. mikrowentylację, listwy wentylacyjne lub po prostu częste wietrzenie. Utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu może również pomóc w zmniejszeniu zawilgocenia pomieszczenia. Dodatkowo pomieszczenia o dużej wilgotności powietrza należy częściej wietrzyć aby nie powodować osadzania się wilgoci na ścianach. Rozwijające się w wilgotnym środowisku pleśnie i grzyby są szkodliwe dla zdrowia, a ich osuszanie i usuwaniu jest trudne i kosztowne.
2Jak często powinno się wietrzyć pomieszczenia z nowoczesnymi oknami PVC?
W pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych należy dwa razy dziennie dokonać całkowitej wymiany powietrza. Wentylacji pomieszczeń najlepiej dokonać poprzez gwałtowny przeciąg, otwierając na ok.15 minut dwa naprzeciwległe okna, drzwi. Jeśli jest to pomieszczenie mieszkalne, biurowe stale powinno być doprowadzone świeże powietrze np. dzięki funkcji mikrowentylacji standardowo montowanym w wielu oknach.
3Czy okna wymagają okresowych przeglądów, regulacji, konserwacji?
Zalecane jest konserwowanie okuć i uszczelek przynajmniej raz w roku. Okna PVC nie wymagają konserwacji przez malowanie czy lakierowanie, aczkolwiek należy zawsze dbać o utrzymanie okien w należytej czystości i dobrze funkcjonujących. Regulacja okien, jeśli jest potrzebna, jest prosta choć wymaga odrobinę doświadczenia i odpowiedniej ulotki opisującej czynności. Nie wymaga to zazwyczaj użycia specjalistycznych narzędzi.
4Dlaczego na oknach skrapla się woda?
Zjawisko roszenia się szyb od strony wewnętrznej pomieszczeń jest zjawiskiem często występującym w okresie zimowym, szczególnie w łazience lub kuchni gdzie wilgotność powietrza jest bardzo wysoka (pranie, gotowanie, itp.) Dzieje się tak dlatego, że wilgotne gorące powietrze stykając się z zimną powierzchnią szyby oziębia się i zawarta w nim para wodna skrapla się, spływając po zimnej powierzchni.
Co robić?
1. Stosować wentylację (np. otwarcie okna, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja).
2. Ograniczyć emisję pary wodnej w pomieszczeniach (np. przykrywanie gotujących się potraw, zasłony, kabiny prysznicowe).
3. Zainstalować i używać funkcje uchylania okna, mikrowentylacji, ewentualnie zastosować uszczelki rozszczelniające lub specjalne listwy wentylacyjne.
5Co to jest współczynnik U?
Izolacyjność cieplna okna zależy od materiału, z którego wykonana jest rama, a także od szyb i szczelności okna. Wielkością opisującą właściwości izolacyjne okna jest współczynnik U. Im niższa jest ta wartość liczbowa, tym lepsza jest izolacyjność cieplna.
Uf = U frame - to współczynnik U ramy
Ug = U glass – to współczynnik U szyby
Uw = U window – to współczynnik U okna
6Czy i jak samodzielnie zamontować okna?
Nie jest to łatwa czynność i dlatego nie rekomendujemy montażu samodzielnego. Jeżeli ktoś zdecyduje się na taki montaż może spodziewać się różnych trudności, a już na pewno zerwania umowy gwarancyjnej, chyba że wszystkie czynności zostaną wykonane zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy może przed zakupem okna zapoznać się z instrukcją montażu oraz omówić z doradcą technicznym poszczególne etapy montażu. Poza tym kupując okna nie musisz się martwić o transport i wniesienie okien oraz o usunięcie starych okien.
7Jak prawidłowo zmierzyć okna i co zrobić w przypadku pomyłki?
Pomiary są wykonywane przez pracowników firmy montującej okna. Osoba, która je wykonuje ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowość pomiarów.
8Czy wolno malować okna PVC?
Okna PVC nie wymagają malowania i nie należy ich malować. Utrzymują swój wygląd przez długi czas, wystarczy tylko zwykłe mycie. Jeżeli ktoś myśli o kolorowych okna powinien taką ofertę skierować do producenta zanim dokona finalnego wyboru. Kolorowe okna z PVC dostępne są już od wielu lat i jest w czym wybierać.
9Czy okna PVC są szkodliwe dla zdrowia?
Tworzywa PVC, z których wykonane są okna, według naukowców, można zaliczyć do grupy materiałów przyjaznych środowisku i człowiekowi. Tworzywo nas otacza i nie ma co z tego powodu robić jakiegoś niepotrzebnego zamieszania. Wszystkie okna muszą spełniać normy i również posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny.
10Jakie kształty mogą mieć okna PVC?
Okna mogą mieć praktycznie każdy kształt od najpopularniejszych okien prostokątnych do bardzo wyszukanych okien okrągłych, o dowolnych kształtach, jedno i wieloelementowe, łuki, trójkąty, koła, owale, białe i kolorowe, w tym drewnopodobne, ze szprosami i bez.
11Ile kosztuje m2 okna PVC?
Nie ma takiej miary, nie kupuje się okien na m2, tak jak nie kupuje się sukienek czy płaszczy na m2. Nowoczesnej stolarki PVC nie wycenia się za m2, cena zależy od stosowanych profili, szyb, okuć i dlatego każde okno wyceniamy indywidualnie. Jest tak wiele elementów składowych okna włącznie z montażem, że warto poświęcić temu zagadnieniu dużo czasu. Zakup okien często przypomina zakup mebli, sprzętu AGD a czasami nawet zakup samochodu. Państwa oczekiwania muszą zostać spełnione czyli warto się na tym znać i wiedzieć czego się chce, również w oknach.
12Moje okna ciężko się zamykają i otwierają, czy można coś z tym zrobić?
Najprawdopodobniej pojawiła się potrzeba okresowej konserwacji oraz być może regulacji okuć w poszczególnych skrzydłach stolarki. Należy pamiętać, że okucia pracują na zasadzie przesuwania się (tarcia) elementów, a więc zgodnie z zaleceniami producentów należy raz, dwa razy w roku naoliwić je, dzięki czemu części ruchome pozostaną długo w pełnej sprawności. Jeżeli wspomniany problem będzie się powtarzał, należy skontaktować się ze sprzedawcą w celu wykonania regulacji systemu okuć obwiedniowych.